WSPÓLNA MAŁOPOLSKA – ZAŁOŻENIA PROGRAMOWE:

Obietnice wyborcze na pierwszy rzut oka zawsze wyglądają świetnie. Jeśli jednak wczytamy się w nie uważniej, stwierdzimy że w większości są ogólnikowe, niekonkretne i bez pokrycia. Kandydaci powtarzają dokładnie to samo w każdej swojej kampanii – i niczego z tej długiej listy nie realizują, licząc na to, że wyborcy nie zapamiętają, kto i co obiecywał. Czasami nawet zobowiązują się do czegoś, co w ogóle nie wchodzi w kompetencje Sejmiku Województwa Małopolskiego.
Są jednak takie inwestycje – absolutnie dla naszego regionu priorytetowe – które pojawiają się w każdej rozsądnej propozycji wyborczej. Wymieńmy kilka dla przykładu: obwodnica północna Krakowa, obwodnica północna Nowego Sącza, trasa S7, Beskidzka Droga Integracyjna, linie kolejowe Podłęże-Muszyna-Zakopane czy Kraków-Katowice. Jako „Wspólna Małopolska” zobowiązujemy się te kluczowe inwestycje kontynuować oraz konsekwentnie realizować.
Szczególny nacisk chcemy jednak położyć na tematy do tej pory zaniedbywane. Takie, które być może nie wyglądają zbyt atrakcyjnie na kampanijnych materiałach wyborczych, więc były po prostu pomijane. Takie, które są trudne, ale możliwe do realizacji, a ich efekty znacząco wpłyną na codzienne życie oraz przyszłość ludzi w Małopolsce. Takie, bez których zrównoważony rozwój naszego regionu jest niemożliwy.
Oto najważniejsze z nich: